SVĚT KŘÍDEL

Nakladatelství letecké literatury

Historie, letectví, letadla

letecká výzbroj a osobnosti

Nakladatelství letecké
a válečné literatury

››› Prohlídni naše typy

Naše knihy

Všechny knihy autora: "Roger DARLINGTON"

(nalezen jeden titul)

Noční jestřáb
Životopis Flight Leutenanta Karla Kuttelwaschera DFC and Bar, největšího esa britských Královských leteckých sil

Autor: Roger DARLINGTON   

Rok vydání: 1993

ISBN: 80-85280-16-7

Obálka: Vlastimil SUCHÝ

Skladem: ne

Cena: 89,- Kč

Zařazení: Memoáry; Odboj; Historie ČS letectva; Archiv

Formát: 165x235, stran 192, pevná vazba

V letecké veřejnosti na celém světě je jméno Kut pojmem, neboť jeho nositel se proslavil svou odvahou, perfektní pilotáží a leteckým bojovým uměním, které dokázal u noční stíhací peruti č. 1.
Karel Kuttelwascher, neboť to je jeho plné jméno, právem cestoval po USA a Kanadě, kde přednášel v leteckých školách o nočním stíhání. Jako slavný člověk se setkával se slavnými. V Hollywodu se během natáčení filmu UNCERTAIN GLORY setkal s filmovou hvězdou Erollem Flynem. Po návratu do Anglie testoval spoustu různorodých letadel RAF, jako jsou například Lancaster, Halifax, Wellington, Beaufighter, Faier Firefly, V. Warwick, M. Magister, A. York, P. Proctor a jiné.
Kuttelwascher svým vystupováním a jednáním proslavil nejen sebe, ale i svou vlast, Československo. Svědčí o tom řada francouzských, anglických a československých vyznamenání.
Anglický spisovatel, Roger Darlington ve své knize přináší mnoho nového pro české čtenáře, neboť čerpal z dokumentů nám nedostupných. Kniha Noční jestřáb je na našem knižním trhu unikum, neboť je napsána Angličanem anglickému čtenáři. Není to memoárová literatura v pravém slova smyslu, neboť často opouští svého hrdinu, Karla Kuttelwaschera, a věnuje se jeho anglickým kolegům u perutě.